Polskie Centrum Finansowe Kredyty, Pożyczki, Lokaty, Fundusze, Obligacje
 • Kto nie dostanie leasingu konsumenckiego?

  0
  scissors
  Listopad 2nd, 2011RentierFinanse

  Leasing konsumencki to rozsądna alternatywa w stosunku do tradycyjnego rozwiązania jakim jest kredyt samochodowy. Leasing ten przeznaczony jest dla klientów indywidualnych. Nie należy zakładać jednak, że firmy leasingowe będą bardziej liberalne w zakresie udzielania tej formy finansowania samochodu. Konsumenci muszą pamiętać o tym, że nie każdy ma szansę na leasing konsumencki. Warto wymienić najczęstsze przyczyny odmowy zawarcia transakcji leasingowej.
  O leasingu może zapomnieć osoba bezrobotna lub będąca w trakcie wypowiedzenia stosunku pracy, chyba, że jest to związane z przejściem na emeryturę czy rentę. Zdolność leasingową wyklucza także przebywanie na urlopie wychowawczym i praca w zakładzie, który jest bankrutem – znajduje się w stanie likwidacji lub upadłości. Leasingu nie dostaniemy także, jeśli przebywamy na bezpłatnym urlopie lub mamy zajęte dochody przykładowo przez komornika.
  Umowa na leasing samochodu podpisywana jest przez tylko jedną osobę, tak więc nie ma możliwości leasingowania samochodu np. przez małżeństwo. Istnieje jednak możliwość poręczenie umowy przez współmałżonka – wówczas dochody małżonków są sumowane. Jest to korzystna sytuacja w momencie, gdy dochody jednej osoby nie wystarczają.
  Szczegółowe warunki mogą różnić się w zależności od firmy leasingowej, jednak osobie, która nie posiada konkretnego źródła dochodu, nie zostanie sfinansowany samochód w żadnej spółce leasingowej. Przed zawarciem umowy leasingowej, warto mieć świadomość, że możemy kupić tylko i wyłącznie samochód od firmy, wystawiającej faktury VAT (23%), niezależnie od tego czy auto jest nowe czy używane.
  Tak więc warto pomyśleć o leasingu konsumenckim jeśli chcemy znaleźć dobre finansowanie na nowy samochód.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Tags: , , ,

Comments are closed.